Борци Шеснаесте крајишке бригаде основали су почетком маја 1993. своје удружење. Основни циљ Удружења бораца Шеснаесте крајишке моторизоване бригаде „Клуб 16” био је пружање помоћи породицама погинулих бораца и ратним војним инвалидима. Након низа активности у јединицама Бригаде и прикупљања приједлога, оснивачка скупштина одржана је у Станарима код Добоја на којој су конституисани и органи Удружења бораца Шеснаесте крајишке моторизоване бригаде „Клуб 16”, па је за предсједника скупштине изабран Слободан Нинковић, на челу предсједништва био је Миомир Шакић, а секретар је била Јадранка Димитрић. „Клуб 16” временом је прерастао у Удружење „Шеснаеста”.
Удружење је имало бројне активности: организација и подјела божићних пакетића уз пригодан програм за дјецу палих бораца, пружање помоћи у вези са организовањем скупа породица погинулих ратника, пружање помоћи у вези са организовањем састанка ратних војних инвалида, посредовање у ријешавању стамбених проблема, слање дјеце на одмор у Грчку и на Палић код Суботице, слање ратних војних инвалида на одмор и опоравак у Игало, пружање редовне помоћи у намирницама борцима слабијег материјалног стања, итд. Удружење је било активно и послије рата, па је организовало свечане академије поводом Дана Бригаде, на којима су учествовали умјетници попут глумца Петра Божовића, књижевника Матије Бећковића и пјевача Предрага Цунета Гојковића.
Постојало је и једно удружење жена, основано 1993. у Градишци, које је дјеловало у оквиру „Клуба 16” и које је организовало обилазак бораца Шеснаесте на првој линији фронта, прикупљало помоћ за њих, учествовале у организацији сахрана и помена, а послије рата такође учествовало у обиљежавању Дана Бригаде. Жене из овог удружења извезле су, као ручни рад, амблем Шеснаесте и поклониле га на чување Вуковој задужбини у Београду.